SKOLA

Karters triāla skola ir sistemātiskas nodarbības, kas paredzētas, lai iepazīstinātu visus interesentus ar triālu, velosipēdu tehnisko uzbūvi un, protams, arī velotriāla elementu apgūšana pieredzējušu speciālistu vadībā. Šādas nodarbības veidotas, lai apmierinātu pieprasījumu pēc velotriāla iemaņu apgūšanas. Centīsimies darīt visu, lai ar mūsu palīdzību izaugsme būtu ātrāka un uzstādītie rezultāti labāki. Katram velosipēdistam sniegsim arī svarīgas braukšanas iemaņas, kas nepieciešamas, lai drošāk pārvietotos arvien pieaugošajā satiksmes plūsmā.

Tāpat pie mums  iespējams uzlabot velobraukšanas tehniku, jo ir pierādījies, ka velotriālā apgūtās tehniskās iemaņas lieliski palīdz dažādās citās disciplīnās, kur ir braukšana uz diviem ratiem – mtb riteņbraukšana, kalnu nobrauciens ar velosipēdiem (downhill), BMX, mototriāls, enduro un citās. Arī parasts ielas velobraucējs var iemācīties drošāk pārvietoties.
Velotriāls ir laba aktivitāte ziemā dažādu klasisko velobraukšanas disciplīnu pārstāvjiem, kuriem ziemā trenēšanās ir apgrūtināta laika apstākļu dēļ. Tā kā ziemas treniņi ir telpās, tad laika apstākļi netraucē uzlabot līdzsvara sajūtu uz velosipeda un koordinētas darbības uz tā.
Treniņi velotriālā – milzīga apgūstamo kustību daudzveidība. Sākot ar priekšas paraušanu ar/bez uzminiena un palēkšanās ar abiem ratiem līdz lēkāšanai tikai uz priekšējā rata un lēcieniem no vietas līdz pat 1 m augstumā, kas bez koordinācijas un laba līdzsvara prasa arī labu fizisko sagatvotību, īpaši eksplozivitāti. Vairāk par sporta veida fizioloģisko raksturojumi lasi šeit.
Jaunākie braucēji (no 5 gadu vecuma aptuveni) slēgtā teritorijā sakotnēji veic pavisma vienkāršus braukšanas elementus vai līdzsvara vingrinājumus. Vecumam un prasmēm augot, augstāki kļūst šķēršļi un grūtāki citi pārbaudījumi.
Barucēju motivācijas uzlabošanai ir izstrādāti Karters velotriāla skolas sertifikācijas līmeņi, ko ar iepazīt šeit.
Ventspils novadā triāla skolas nodarbības aizsākušās jau 2001. gadā. Ventspils novada Puzē un Usmā nodarbības notiek no 2005. gada. Rīgā regulāras nodarbības uzsāktas 2007. gadā. Kopš pirmsākumiem nodarbības apmeklējuši ap 200 bērnu un jauniešu.


Kristaps Skudra
Rīga
M.t.:29454272
kristaps@karters.lv
Vairākkārtējs Latvijas čempions, starptautisku sacensību dalībnieks un laureāts
Sporta speciālista apliecība Nr.0217
Kluba Karters prezidents

Uldis Skudra
Ventspils novads
M.t.:29341743
uldis@karters.lv
Pieredze Latvijas PSR mototriāla izlases trenera amatā
No 1987. gada velotriāla treneris Ventspils novadā
Karters velotriāla skolas meistarības līmeņu izstrādātājs

Pamatuzdevumi
attīstīt un popularizēt velotriālu bērnu un jauniešu vidūrosināt audzēkņos interesi par sportu, veidot izpratni par veselīgu dzīvesveidu un personīgās higiēnas nozīmiveicināt audzēkņu harmonisku attīstību un sekmēt vispārcilvēcisko vērtību apzināšanosnodrošināt iespējas audzēkņu fiziskajai un intelektuālajai attīstībai, veselības uzlabošanai un nostiprināšanai, lietderīgai brīvā laika un atpūtas organizēšanai, radīt motivāciju interešu, spēju un talantu izkopšanaiuzlabot prasmes velosipēda vadīšanānodrošināt iespējas audzēkņu sporta meistarības pilnveideigatavot audzēkņus startiem LR sacensībās un starptautiskās sacensībās.

Pieteikšanās
Interesenti nodarbībām var pieteikties, sūtot e-pastu uz kristaps@karters.lv vai zvanot uz tālruni 29454272. Pirms treniņu apmeklēšanas bērniem un vecākiem ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kurā sniedz ziņas par audzēkņa personas datiem.

Nomas velosipēdi
Protams, savs velotriāla velosipēds ir labākais variants, bet iesākumā iespējams izmantot Skolas piedāvātos specializētos velotriāla velosipēdus, ja sava velotriāla velosipēda nav. Ir daudz dažādu elementu, ko var apgūt ar triālam piemērotu parastu velosipēdu, bet ilgākā termiņā tas nav mērķtiecīgi un mācīšanās procesu bremzēs.


Treniņi pie mums
– uzlabo līdzsvaru un koordināciju:
– dod labākas prasmes arī braukšanai pa ielu (ir drošāk);
– uzlabo saskarsmes spējas;
– ir veselīga dzīvesveida sadaļa;
– dod velobraukšanas prieku;
– ir saturīgs brīvā laika pavadīšanas veids dažādos vecumos;
– ļauj nodarbināt Jūsu atvasi.

“Sports nav katram, bet katram ir vajadzīga fiziskā sagatavotība un rūpes par veselību, un regulāra velobraukšana ir veids kā to panākt” – Jānis Siliņš, Latvijas BMX “tēvs”.

Iekšējās kārtības noteikumi Skolas nolikums