Kā sākt?

Dalībai Karters velotriāla skolā zvani vai raksti un piesakies pie trenera (Ventspils novadā Uldis Skudra t.29341743 uldis@karters.lv, Rīgā Kristaps Skudra t.29454272).

Velotriāla gaitu uzsākšana paša spēkiem

Ja velotriāls šķiet saistošs un ir vēlme mēģināt ar to nodarboties, tad soli pa solim ir jāveic darbības, lai to paveiktu.

Pirmais no soļiem ir mēģināt kādu no triāla elementiem ar savu velosipēdu, kam obligāti nav jābūt triāla. Ko mēģināt? Vienkāršākās no lietām mēģināšanai varat atrast apakšsadaļā Meistarības sertifikāti.

Vēlams sākt ar stāvēšanu uz vietas, priekšējā rata lēkāšanu. Ja izdodas vienkāršās lietas, tad jāmēģina veikt arvien sarežģītākus vingrinājumus. Lēkāšana uz aizmugurējā rata, uzlekšana uz šķēršļa, lēcieni tālumā. Tādā veidā ar darbu iespējams uzlabot braukšanu un arvien apgūt jaunas iemaņas. Kustību daudzveidība ir ļoti plaša un laba braukšana panākama ilgu treniņu laikā.

Vajadzība pēc speciāla velosipēda katram var būt atšķirīga. Ne viens vien braucējs ir iespējis ar ļoti vienkāršu velosipēdu apgūt triāla pamatiemaņas. Speciāls triāla velosipēds tikai palīdzēs braukšanu uzlabot.

Laba braukšana panākuma atšķirīgā laikā. Ar labu riteņbraukšanas iemaņu pamata bāzi atsevišķi braucēji labu līmeni (lēcieni uz 50 un vairāk cm augstiem šķēršļiem, pārlēcieni, lēkāšana uz aizmugurējā rata uz priekšu(pedalkiks)) sasnieguši pat mazāk kā divu gadu laikā. Tomēr, tāpat kā citās nodarbēs augstvērtīgus rezultātus var sasniegt ar lielu darbu.

Lai kā arī būtu, tomēr daudziem velotriāls ir arī saturīgs brīvā laika pavadīšanas līdzeklis un veids kā uzlabot savu fizisko sagatavotību, trenēt līdzsvaru, kooordināciju.

Youtube.com vietnē ir daudz pamācības video, piemēram soli pa solim

1.http://youtu.be/d5AP2LmSYBM – balansēšana

2.http://youtu.be/cVLVjPvE_bY – feja piešķir triāla velo

3.http://youtu.be/UV_JWTzcDLA – lēkāšana uz aizmugurējā rata

4.http://youtu.be/Fh285KoBaoI – jau piedalās sacensībās

5.http://youtu.be/p_9vOt5LexQ – taisa pedalkiku

Un tā tik uz priekšu. Galvenais, lai netrūkst apņēmības. Jebkurā gadījumā esam gatavi līdzēt ar savu padomu kristaps@karters.lv