BUJ

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai ir vecuma ierobežojums treniņu apmeklēšanai?
Vecuma ierobežojuma nav un treniņus var apmeklēt, kolīdz braucējs māk pārvietoties ar velosipēdu, bet braukšanu iespējams apgūt arī nodarbībās.

Vai vasarās dalībniekiem notiek nometnes?
Nometnes notiek. Notieks arī kopīgi treniņi un kopēji pasākumi – piemēram, Karters dienas, kur bez velo aktivitātēm ir arī savādākas darbības, kā piemēram, akvaparka apmeklēšana, slidošana, sporta spēles, video filmēšana utt.

Vai ar velotriālu nodarbojas arī meitenes?
Jā, nodarbojas.

Vai nodarbībās uzreiz vajadzīgs savs triāla velosipēds?
Savs velosipēds uzreiz nav nepieciešams, jo ir iespējams izmantot Skolas piedāvāto.

Cik lielas ir treniņu grupas?
Lielums svārstās. Pārsvarā tie ir 4 līdz 10 pēc iespējas vienāda līmeņa braucēji.

Vai notiek sacensības?
Latvijā dažāda līmeņa sacensības notiek regulāri. Aktīvā sacensību sezona ir no Aprīļa beigām līdz Oktobrim. Bez sešiem līdz astoņiem Latvijas čempionāta posmiem Latvijā ik gadu risinās vēl pieci līdz desmit citi velotriāla sarīkojumi.

Cik liels ir vajadzīgs vecāku ieguldījums?
Nodarbību apmeklēšanai derīgi, ja vecāki interesējas par savu bēru sekmēm treniņos. Daļa audzēkņu uz nodarbībām tiek atvesti, bet daļa ierodas paši.
Mazākiem braucējiem ideāli, ja vecāki pēc iespējas iesaistās apmācības procesā, lai arī mājās iespējams veikt treniņu elementus. Vecāku iesaistīšanās lieliski noder arī sacensībās, kur nepieciešam asistēšana – palīdzēšana pārvietoties, dzēriena pasniegšana, uzmundrinājums, soda punktu kartiņas pasniegšana utt. Pieredze liecina, ka aktīva vecāku iesaistīšanās palīdz sasniegt labākus rezultātus.

Kādas ir iespējas nodarboties ar velotriālu ārpus nodarbībām?
Ārpus velotriāla nodarbībām velotriālu braukt ir iespējams gandrīz visur. Derēs dažādi pilsētvides elementi – trepes, ietvju maliņas utt. Velotriāla braukšanas spējas iespējams uzlabot jebkur. Speciāli ierīkoti laukumi nav nepieciešami.

Kā iegūt Karters velotriāla skolas meistarības sertifikātu?
Lai iegūtu sertifikātu ir jāizpilda attiecīgā līmeņa normatīvi. Vispirms pirmā līmeņa. Lai pildītu normatīvus, vajadzīgs apmeklēt Karters velotriāla skolas nodarbības. Tāpat, iepriekš piesakoties, normatīvus iespējams pildīt Karters dienās.

Semināra par treniņiem bērniem video ieraksts