Tartu apbalvoti spēcīgākie Baltijas triālisti

Sestdien, 15.oktobrī uzreiz pēc Igaunijas vietējām klubu sacensībām „Motohoovi Karikas 2011″ Tartu notika 2011.gada sezonas apbalvošana Baltijas čempionāta seriālam. Valstu komandu kopējo rezultātu vērtējumā Latvija tika apbalvota kā spēcīgākā valstsvienība Baltijā. Par absolūtajiem čempioniem tika kronēti Andris Grīnfelds (Agarska TK) moto klasē un Ansis Dermaks (Karters) velo klasē.
Vakara pasākums viesnīcā „Raadimõisa Hotel” kopumā pulcēju vairāk kā simts dalībniekus ne tikai no Baltijas valstīm, bet arī ieradušies bija Somijas valstsvienības pārstāvji. Baltijas Motociklistu asociācijas (BMA) Triāla komisijas vadītājs Tomas Gutmans atzina lielu gandarījumu par šajā sezonā aizvadīto, izteica milzīgu pateicību visiem sportistiem, sacensību organizatoriem un klubiem par aizvadīto gadu. Starpvalstu sadarbība sacensību organizēšanā un sportistu piesaistīšanā tika atzīta, kā ļoti veiksmīga un perspektīvā augoša.
„Tā kā Baltijas čempionāta nolikums atsevišķi paredz ne tikai valstu moto un klubu vērtējumus, bet arī valstu komandu kopējo rezultātu vērtējumu (valstu komandas sevī ietver gan visus moto, gan visus velo braucējus), tad šis vērtējums būtu uztverams kā kopējā līmeņa noteicošais indikatīvais rādītājs starp BMA esošajām dalībvalstīm. Un šeit varam lepoties, jo pārliecinoši spēcīgākā valsts triālā 2011.gadā ir Latvija, ieņemot godpilno pirmo vietu ar 1477 punktiem sezonā” pēc apbalvošana saņemtā kausa komentēja LaMSF Triāla komisijas vadītājs Kaspars Kuļikovs.
Otro vietu valstu komandu vērtējumā ieņem Igaunija ar 840 punktiem, trešo Somija ar 277 punktiem, ceturto Lietuva ar 10 punktiem un piekto vietu ar 9 punktiem ieņēma Krievija, kuru moto braucēji šogad diemžēl BMA organizētajos pasākumos nepiedalījās.
Sezonas vērtējumā pirmo vietu komandām ieņēma Agarska TK ar 585 punktiem, otrie Igaunijas MK Panter ar 575 punktiem, trešie Somijas TeMK ar 168 punktiem. Moto valstu kopvērtējumā Latvija pēdējā brīdī Lietuvas noslēdzošajā posmā spēja izcīnīt uzvaru – Latvijai 798 punkti, Igaunijai 758 punkti, Somijai 277 punkti. Velo valstu vērtējumos Latvija pirmā ar 663 punktiem, igauņi otrie ar 98 punktiem un Krievija trešie ar 9 punktiem.
Atgādinām, ka LaMSF Latvijas čempionātā bija četri posmi un BMA Baltijas čempionātā pieci posmi. BMA uzstādījums 2011. gada sezonai bija panākt, ka aug Baltijas čempionāta seriāla prestižs. Izvērtējums par aizvadīto sezonu un nākamā gada plāniem tiks veikts visu BMA valstu savstarpējā sēdē, kura plānots organizēt atsevišķi uzreiz pēc nacionālo valstu komisiju sēdēm.
LaMSF Triāla komisija pirms ārkārtas kongresa un triāla sezonas izvērtējuma sēdē sanāks jau šo piektdien 21.oktobrī plkst. 18:30 Color cafe, Ģertrūdas ielā 59, Rīgā. Tā kā šī sēde paredzēta paplašinātā formātā, pieaicinot visu klubu pārstāvjus, aicinām visus tajā piedalīties, lai paustu savus viedokļus par aizvadīto sezonu un sniegtu ierosinājumus nākamajam gadam. Tāpat aicinām savas domas izteikt un komentēt šī raksta komentāru sadaļā. Tas noteikti mums palīdzēs saprast „tautas viedokli”, lai varētu pieņemt veiksmīgākus lēmumus nākamajai sezonai. Atceramies, ka tikai visiem kopā izdosies celt triāla attīstību Latvijā, tāpēc iesaistāmies aktīvāk viedokļu paušanā.

Ar sportiskiem sveicieniem,
Kaspars Kuļikovs
LaMSF Triāla komisijas vadītājs