Vēl viena lieliska sezona – atskats uz 2011

Šobrīd jau 2011. gada sezona ir pagājusi. Visi nozīmīgākie sezonas starti jau notikuši, arī nozīmīgākās balvas ir saņemtas. Ir padarīts liela apjoma darbs un redzams, ka triāla klubs Karters Ventspils novada braucēju rezultāti ir lieliski.
Lielākais gada prieks un nozīmīgākais sasniegums ir brāļu Dermaku (Usma) sasniegumi. Ansis Dermaks ir stabili uzvarējis gan Baltijas (organizators BMA), gan Latvijas (organizators LsMSF) 2011. gada atklātajos čempionātos. Turklāt Ansis ir pārliecinošs līderis arī uz 2011. gadu ieviestajā Latvijas velotriālistu reitingā ar 843 punktiem, tuvāko sekotāju apsteidzot par 238 punktiem. Tāpat Ansim atzīstami rezultāti E.B.U. 7. Eiropas čempionāts velotriālā, kur pirmo reizi Latvijas vēsturē dalība augstākajā no meistarības grupām – Elitē. Šoreiz 8. vieta.
Šogad Ansis startējis arī B.I.U. pasaules čempionāta posmā Čehijā, kur Junior grupā iegūta 4. vieta nav rezultāts kam gatavojās braucējs. Atliek vien labāk gatavoties nākamajai sezonai un savus rezultātus uzlabot. Tāpat Ansis paliek nepārspēts Ghetto speedrace ātruma triāla seriālā.
Anša brālim Arvim Dermakam lielākais gandarījums ir uzvara B.I.U. pasaules čempionāta posmā Čehijā. Grupā Minime ar iegūtu tikai vienu soda punktu nodrošināta uzvara posmā. Piedaloties tikai vienā no diviem posmiem, kopvērtējumā ir iegūta augstā trešā vieta. Arvis arī otrais gada otrajā nozīmīgākajā sarīkojumā – Eiropas čempionātā Zviedrijā. Šoreiz otrā vietā 4 soda punkti. Bet pirmās vietas ieguvējs zviedrs ar uzviju tika vinnēts Pasaules čempionāta posmā.
Šo duetu lieliski papildina kuldīdznieks Valters Smiltāns. Gan Eiropas čempionātā, gan Pasaules čempionātā Valters ir tūliņ aiz Arvja. Trešais Zviedrijā un Otrais Pasaules čempionāta posmā Čehijā. Bet Valteram ir ļoti labi panākumi Baltijas sacensībās – vienā no posmiem uzvara un kopvērtējumā otrā vieta. Latvijas čempionātā Valters arī otrais.
Elitē pilnu sezonu nobraucis Ēriks Karlsons un Latvijas čempionātā viņam trešā vieta, Baltijā viņš ceturtais.
Ugālnieks Ralfs Blumfelds Latvijas un Baltijas čempionātos šogad startēja
grupā Eksperti. Šajā sezonā viņam daudz grūtas sacensības ar fiziski stiprākiem braucējiem. Latvijas un Baltijas čempionātos Ralfs 4. vietā. Tāpat ļoti, ļoti liela pieredze šogad iegūta Eiropas (6.vieta) un Pasaules (15.v.) čempionātā grupā Benjamin.
Aktīvu sacensību sezonu ir aizvadījis arī Mārcis Meiers. Latvijas un Baltijas čempionātos iegūtas divas 2. vietas kopvērtējumā Iesācēju grupā.
Baltijas sacensībās no Ventspils novada braucējiem šogad vēl atzīmējušies sekojoši braucēji – Markuss Karņickis, Megija Karņicka, Jānis Hartmanis. Virkne citu braucēju pagaidām uzkrāj braukšanas prasmes un spēku treniņos, lai drīzumā piedalītos kādās no sacensībām.
Labākajiem kluba braucējiem šogad tika nodrošināta iespēja par ļoti zemām izmaksām pabūt pirmssezonas treniņnometnē Krimā, Ukrainā. Šogad ir noslēgts ilgtermiņa zemes nomas līgums ar Ventspils novada domi par teritorijas iznomāšanu triāla trases būvniecībai Ugālē. Klubs ir sarīkojis vairākus kopējus pasākumus ar ārpus treniņu aktivitātēm. Trīs velotriāla braucēji no Ventspils novada kopā ar vairākiem citiem velotriāla braucējiem vasaras laikā piedalījās bērnu nometnē Skrunda 2011, turklāt divi bez maksas.
Kā jau tas ir bijis pēdējos vismaz piecus gadus – lielākais kluba darbs tiek veikts regulārajos treniņos. Vēlamies atgādināt, ka visiem Ventspils novada bērniem un jauniešiem ir iespēja apmeklēt Karters velotriāla skolu. Informējam, ka klubs nodrošina ar velotriāla velosipēdiem nodarbību sākumā un, ja nepieciešams nodarbojoties ilgāku laiku. Treniņi dod iespēju apgūt velobraukšanu un iegūt dažādas dzīvei nepieciešamas prasmes – darbs komandā, spēja sastrādāties ar citiem, mērķtiecīgums. Nodarbības stiprinās disciplīnu un paaugstinās darbaspējas.
Jau tradicionāli klubs Karters sniedz arī velotriāla paraugdemonstrējumus. Paraugdemonstrējumi ļauj klubam iegūt papildus līdzekļus kluba darbības nodrošināšanai. Šogad esam bijuši Mežaparkā Veselības dienā, rūpnīcas atklāšanā Ventspilī, pilsētas svētkos Kuldīgā, Ropažos u.c. Lai arī 2011. gada sezonai ir saņemts Ventspils novada domes atbalsts, tomēr braucot ļoti augstā līmenī izdevumi tehnikas uzturēšanai ir lieli. Tādēļ meklējam atbalstītājus, lai arī nākošajā sezonā varam labākos braucējus nodrošināt ar augstvērtīgu velobraukšanas tehniku.

Paldies treniņu apmeklētājiem, sacensību braucējiem, braucēju vecākiem.
Ļoti liels paldies lielākajiem 2011. gada sezonas atbalstītājiem – Niedrāji MR, Ventspils novada domei, Scandlines.

Sekojiet līdz kluba aktivitātēm Internetā – karters.lv, draugiem.lv/karters, facebook.com/karterslv
Mums būs noderīgs katrs “Patīk”vai “Like” klikšķis!

Kristaps Skudra
Triāla klubs Karters prezidents
kristaps@karters.lv
Mob.t.: 29454272

Komentāri ir slēgti.