Latvijas braucēji startē Pasaules kausa posmā velotriālā

No 5.līdz 7.jūlijam Zalcburgā Austrijā risinājās Starptautiskās riteņbraukšanas federācijas (UCI) 2019.gada Pasaules kausa pirmais posms velotriālā. Šoreiz sacensībās startē uzreiz četri braucēji. 20“ klasē 2018.gada Latvijas čempions Arvis Dermaks (Usma) un Mārcis Meiers (Ugāle). 26“ klasē Ansis Dermaks (Usma) un arī Miķelis Lukša (Rīga).
Līdz ar pirmo posmu Pasaules kausā tika ieviesti jauni noteikumi. Ja līdz šim braucēji saņēma soda punktus par pieļautajām kļūdām trasē (kritiens, līdzsvara zaudēšana utt.), tad tagad noteikumi paredz, ka braucēji saņem punktus par kontroles posma sektoru veikšanu bez kļūdām. Katrā kontroles posmā ir seši sektori. Par viena sektora veikšanu bez kļūdām tiek saņemti desmit punkti. Attiecīgi maksimālie saņemamie punkti vienā kontroles posmā ir sešdesmit.
Pirmie trasē ¼ fināla braucienā devās 26“ klases braucēji, kur pieredzējušajam Ansim Dermakam savā priekšbraucienā 8.vieta. Pirmajā aplī 190 punkti. Otrajā, nedaudz uzlabojot sniegumu, 220 punkti. Miķelim Lukšam savā priekšbraucienā iegūti kopumā 80 punkti un 9.vieta. Kopvērtējumā Ansis Dermaks 35.vietā un Miķelis Lukša 51.vietā 52 braucēju konkurencē un pusfināla braucieni izpaliek. 26“ grupā uzvara pagājušā gada Pasaules čempionam Džekam Kārtijam (Jack Carthy) no Lielbritānijas.
20“ grupā Arvim Dermakam padodas ļoti veiksmīgs ¼ fināla brauciens un grupā iegūta 2.vieta ar 580 punktiem (pirmais aplis 280, otrais 300 pti). Šajā pašā braucienā startē arī otrs Latvijas braucējs Mārcis Meiers un 13.vieta ar iegūtiem 320 punktiem. Līdz ar labo braucienu Arvis pirmo reizi kvalificējās pusfināla braucienam. Iepriekš no Latvijas braucējiem tas bija izdevies Ansim Dermakam 2013.gadā.
½ finālā Arvim pirmajā aplī divas no kontroles sekcijām bez gūtiem punktiem, bet otrais aplis jau labāks. Kopumā iegūti 270 punkti un gala vērtējumā 20.vieta, kas ir līdz šim labākais Latvijas braucēju sniegums UCI Pasaules kausa posmos. Arvja komentārs: „Pusfināls bija īsts izaicinājums, jo karjerā man pirmo reizi. Taču varu teikt, ka pusfināla sekcijas no malas izskatījas draudīgākas nekā bija patiesībā. Esmu spējīgs pievarēt arī pusfināla sekcijas, vēl tikai jānostiprina mani firmas lēcieni.“ Arvja grupā sīva cīņa starp diviem jauniem spāņu braucējiem Alehandro Montalvo (Alejandro Montalvo) un Borja Konehos (Borja Conejos), uzvara šoreiz Alehandro Montalvo.
Nākošais triāla kalendāra pieturas punkts – 2019.gada Latvijas čempionāts Usmā jau šajā nedēļas nogalē 13.un 14.jūlijā, kur Arvim Dermakam iespēja atkārtoti kļūt par Valsts čempionu. Paredzams, ka uz sacensībām ieradīsies ne tikai Latvijas, bet arī Somijas, Polijas, Krievijas, Igaunijas un Lietuvas velotriāla braucēji.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *