Grīnfelds uzvar slovāku Vranaku arī mājas trasē

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 24.un 25.maijā Liepājā 14.novembra bulvārī (trasē, kurā nākošgad paredzēts Eiropas čempionāta posms), notika triāla sezonas atklāšana. Spēcīgākajā A grupā abas dienas uzvaru svinēja Andris Grīnfelds (Agarska TK) un velo E elites grupā Ansis Dermaks (Karters). Uz Latvijas atklātā čempionāta pirmajām sacensībām ieradās arī sportisti no Slovākijas, Igaunijas un Lietuvas, kopumā vairāk kā pussimts dalībnieku.
Karstie laikapstākļi (sestdien līdz pat 35 grādiem pēc celsija) radīja papildus pārbaudījumu un grūtības visiem čempionāta un kausa dalībniekiem, bet tas nemazināja sezonas atklāšanu padarīt par īstiem svētkiem. “Sestdien interesi par pasākumu izradīja daudz vietējo skatītāju. Centāmies pasākumu padarīt atraktīvāku un krāsaināku, tādēļ atklāšanu sākām ar vecu tradīciju – triāla himnu “Bunkurs Nr.13” un lielu atklāšanas sprādzienu, kas veco laiku triālistiem radīja zināmu nostaļgiju par šo vietu. Ceru, ka visi pasākuma apmeklētāji izbaudīja labu un meistarīgu triālu divu dienu garumā” pārdomās dalās organizators Voldemārs Mateuss (Grobiņas MK), kurš jutās gandarīts ne tikai ar paveikto organizāciju, bet arī ar sava kluba sportistu startiem mājās trasē.
Trasē, kurā organizatori šogad bija pacentušies par vairāku jaunu triāla elementu ieviešanu, sportistu cīņas bija meistarīgākas, kā iepriekšējos gados. Tā mūsu labākajam mototriālistam Andrim Grīnfeldam (Agarska TK) abas dienas izdevās pārspēt pašreiz spēcīgāko slovāku triālistu Peter Vranak, kas Latvijas triāla sacensībās debitēja. Tieši pirms nedēļas uz Slovākiju devās vairāki mūsu valsts triālisti un pretēji pirmajām Slovākijas sacensībām maija sākumā, otrajās (trešajā un ceturtajā posmā) uzvaru sīvā cīņā ar Peteru Vranaku svinēja Andris. “Mūsu abu līmenis ir diezgan līdzīgs. Ja sestdien starp mums bija cieša cīņa par katru punktu, tad svētdien jutu, ka Peters vienā brīdī vai nu fiziski, vai psiholoģiski pazaudēja, kas viņam liedza iespēju mani pārspēt” atklāj sacensību uzvarētājs Andris Grīnfelds, kurš trasi Liepājā vērtēja kā ļoti labi sagatavotu un interesantu. Iespējams, ka Andra nākamās sacensības būs Polijas pirmais un otrais čempionāta posms Novij Targā 7., 8.jūnijā, bet slovāks Peter Vranak jau kaļ plānus par 10 dienu vasaras treniņnometni Liepājas fortos.
Otrajam labākajam Latvijas triālistam A grupā Kasparam Vērniekam (MT skola) pirmajā dienā 3.vieta, savukārt otrajā dienā 2.vieta. “
Spēcīgakajā Velo E elite grupā joprojām dominē brāļi Dermaki, attiecīgi Ansis pirmais un Arvis otrais. “Acīmredzot būs jāpiestrādā pie spēcīgāko Igauņu velotriālistu piesaistes Latvijas čempionāta elites grupai” komentē Karters kluba vadītājs Kristaps Skudra, kas, iespējams, ir vienīgais īstermiņa risinājums šīs klases kuplināšanai. Plaisa starp ekspertu grupu acīmredzot ir pārāk liela, jo brāļi Dermaki ir stipri pārāki un šobrīd vienīgie izauguši līdz pasaules elites līmenim. Tas nebūt nenozīmē, ka tuvākā nākotnē mums nebūs jaunu elites braucēju, jo jaunie puikas no Kartera kluba (piemēram, Kristaps Elsts) ļoti nopietni pieiet treniņprocesiem, kas vieš cerības kvalitatīvam papildinājumam. Velo klasēm Liepājā bija tikai vienas dienas sacensības.
Nākamais Latvijas čempionāta posms notiks 14.jūnijā Ugālē, kur pagājušā gadā tika atklāts jauns triāla trases komplekss, kas ieguvis sporta bāzes statusu. Trase ir papildināta un uzlabota, kas cīņu par uzvarām varētu padarīt mazāk prognozējamu.

Sestdiena, Latvijas čempionāta 1.posma rezultāti:

Mototriāla grupas:
A grupa
1. Andris Grīnfelds (Agarska TK)
2. Peter Vranak (Slovākija)
3. Kaspars Vērnieks (MT skola)

C grupa
1. Niks Alksnis (Grobiņas MK)
2. Didzis Grundulis (MT skola)
3. Artūrs Grīnfelds (Agarska TK)

D grupa
1. Kristaps Ķīlis
2. Tonis Ross (Igaunija)
3.Kalle Ivainen (Igaunija)

Dmini grupa
1. Artis Alksnis (Grobiņas MK)
2. Renārs Atvars

D hoby grupa
1. Kaspars Robežnieks (AKA Team)
2. Adrians Bulkovskis (MT Skola)
3. Mareks Robežnieks (AKA Team)

Velotriāla grupas:

E elite
1. Ansis Dermaks (Karters)
2. Arvis Dermaks (Karters)

E eksperti
1. Kristaps Elsts (Karters)
2. Mārcis Meiers (Karters)
3. Oskars Mellums (Karters)

E inter
1. Markuss Karņickis (Karters)
2. Artūrs Bogdānovs (Karters)
3. Ričards Vrakins (Karters)

E iesācēji
1. Aleksander Ebber, Igaunija
2. Dans Amons, Karters
3. Daniels Grinkēvičs, Agarska TK

Svētdiena, Latvijas čempionāta 2.posma rezultāti:

Mototriāls
A grupa
1. Andris Grīnfelds (Agarska TK)
2. Kaspars Vērnieks (MT skola)
3. Peter Vranak (Slovākija)

C grupa
1. Didzis Grundulis (MT skola)
2. Artūrs Grīnfelds (Agarska TK)
3. Niks Alksnis (Grobiņas MK)

D grupa
1. Kristaps Ķīlis
2. Daniel Mihaliček
3. Arvis Alksnis (Grobiņas MK)

D hoby
1. Adrians Bulkovskis (MT skola)
2. Antra Kalniņa (Agarska TK)
3. Karolis Šimkus (Lietuva)

D mini grupa
1. Artis Alksnis (Grobiņas MK)

Kaspars Kuļikovs

Ģenerālsekretārs/ Secretary- General
Latvijas Motosporta Federācija (LaMSF)