Rīgas skolās demonstrēs drošas velo braukšanas priekšnesumus

Velotransports kļūst aizvien populārāks un to izmantotāji pēdējo gadu laikā Rīgā ir dubultojušies, tomēr vienlaikus velosipēdisti ir vieni no vismazāk aizsargātiem ceļu satiksmes dalībniekiem un nepareizas vai neuzmanīgas velosipēda ekspluatācija rezultātā braucēji ne reti nokļūst ceļu satiksmes negadījumos.

Esošās problēmas risināšanai vairāki velo braukšanas eksperti šonedēļ brīvprātīga mērķa vārdā projekta „Par drošu velo braukšanu!” ietvaros viesosies vairākās Rīgas skolās, lai ar praktiskiem un teorētiskiem paraugdemonstrējumiem stāstītu un mācītu kā pareizi, brīvi un droši braukt ar velosipēdu. 1.novembrī projekta īstenotāji viesojās Rīgas 66.viduskolā, savukārt ceturtdien, 3.novembrī skolēniem Rīgas Centra sākumskolā un Āgenskalna pamatskolā būs iespēja tikties klātienē ar vairākkārtēju Latvijas čempionu velotriālā un „Kartres” velotriāla skolas instruktoru Kristapu Skudru.

„Sadarbībā ar Rīgas Domes Satiksmes departamentu un Ceļu satiksmes drošības direkciju skolēniem tiks prezentēti vairāki aktuāli padomi drošai velo braukšanai, tai skaitā, tiks atgādināti ceļu satiksmes noteikumi, mudināsim skolēnus nokārtot velobraucēja apliecības un aktualizēsim jautājumus, kas skar pašu velobraucēju drošību tumšajā rudens laikā. Tādējādi vēlamies pastiprināt sabiedrības uzmanību un mudināt tos izmantot velotransportu droši un pareizi” īsumā komentē viens no projekta iniciatoriem Kaspars Kuļikovs.

Idejas īstenotāji Biznesa augstskolas „Turiba” Sabiedrikso attiecību maģistranti projekta noslēgumā 13.novembrī Andrejsalā aicinās veiklākos skolēnus piedalīties velo veiklības braucienos un vērot profesionālu velobraucēju – labāko Baltijas velotriālistu uzstāšanos velotriāla sacensībās. Šim pasākumam iespējams pieteikties ikvienam interesentam – pamatskolas vecuma bērniem, sūtot savus pieteikumus līdz 11.novembrim uz e-pasta adresi drosavelobrauksana@inbox.lv un norādot savu vecumu. Velosipēdi visiem uz vietas būs pieejami, varēs izmantot arī savējos.

Veiklākajiem veiklības brauciena dalībniekiem Andrejsālā tiks pasniegtas balvas – velotriāla skolas „Karters” bezmaksas abonementi drošas velo braukšanas apmācībai viena, divu un trīs mēnešu garumā. Veicināšanas balvas no velo interneta veikala www.trialmaster.net, Biznesa Augstskolas „Turība” un Monster Energy Drink.

Detalizētāka informācija par velo veiklības braucieniem 13.novembrī pieejama „Karters” mājas lapā www.karters.lv Šeit pieejams arī sacensību nolikums.

Projekta atbalstītāji – Velotriāla klubs un skola „Karters”, Velo interneta veikals www.trialmaster.net , Latvijā lielākais visplašāko velosipēdistu auditoriju regulāri uzrunājošais interneta medijs www.veloriga.lv , BA Turība, Latvijas Triāla portāls www.trial.lv , Latvijas Motosporta federācijas Triāla komisija Monster Energy Drink, Rīgas domes Satiksmes departaments, Ceļu satiksmes drošības direkcija un grupas PER pārstāvis Ralfs Eilands.

Informāciju sagatavoja:
BA „Turība” Sabiedrikso attiecību maģistranti
e-pasts: drosavelobrauksana@inbox.lv

Komentāri ir slēgti.